Ūdens Spices Ierīkošana - Der zināt
phone +371 288 77 009
  • Latviešu
  • Russian
Spice kura ir aizaugusi un nedod ūdeni. Aizsērējusies ūdens spice Spices remonts - ūdens spicē nav ūdens Ūdens no spices Mārupē Aizsērējusies ūdens spice. Ūdens no spices Spices aprīkošana Spices ierīkošana Mārupē Ūdens sūknis spicei Tīrs ūdens Padebeši Ūdens zālāja laistīšnai Ūdens sūkņa uzstādīšna Spices remonts kur nav pieejams elektrības pieslēgums Vītņgiezis spicēm Tīrs ūdens no spices

Der zināt - Ūdens spices ierīkošana

Ūdens spice ir salīdzinoši ātrs un ekonomisks ūdensapgādes risinājums, kas ir pilnībā pietiekams dārza laistīšanai, pirtij, bet veiksmīgākajos gadījumos var nodrošināt arī privātmājas ūdensapgādes vajadzības. Jāatceras gan, ka spices urbumus veic līdz 25 metru dziļumā, un tas ir iespējams vien vietās, kur ir smilšaina grunts un nav konstatēts vides piesārņojums.

Spices urbumus līdz 20 metru dziļumā nav nepieciešams saskaņot, tiem nav nepieciešamas speciālas atļaujas. Ir labi, ja pirms spices ierīkošanas var pieaicināt labu rīkstnieku, kurš precīzi parāda āderu krustpunktus. Precīzi āderu krustpunktā veikts urbums nodrošinās lielāku ūdens apjomu.

Ūdens spices priekšrocība ir tā, ka to var ierīkot arī salīdzinoši grūti pieejamās vietās. Ja sētā atrodas vairākas ēkas, spici parasti ierīko vietā, kas ērti pieejama no tām visām. Ja ūdens paredzēts ikdienas lietošanai, spici var veidot arī blakus mājai. Tās diametrs ir pietiekami neliels.

Profesionāļi spici var ierīkot līdz 2 dienu laikā. Konkrētajā vietā, lai ierīkotu spici, vēlams elektrības pieslēgums, taču, ja tāda nav, var izmantot ģeneratoru. Spices ierīkošanas gaitā zemē vibrējot vai ieskalojot tiek iedzīta no vairākiem posmiem veidota cinkota tērauda caurule  ar konusveida uzgali. Ierīkojot plastmasas spici,tehnoloģija un uzbūve ir druksu savādāka, bet darbības princips nemainās. Caurules apakšējā daļa ir caurumaina un to klāj filtrācijas siets. Lai iedzīšanas darbu gaitā uzgalis netiktu traumēts, tam izmanto attiecīgu bruņu. 

Spices ierīkošanas tehnoloģija atkarīga no konkrētās vietas īpatnībām. Ja grunts ir smilšaina un irdena, cauruli iedzen vai ieskalo, taču, ja tā ir mālaina un cieta, zemē vispirms izveido urbumu un tikai tad tajā ievieto spices cauruli. Ūdens virszemē tiek nogādāts ar sūkņa palīdzību. Ērtāk ir izmantot elektrisko sūkni, taču, tā kā spice parasti nenodrošina ļoti lielus ūdens apjomus (30-60l/min) var pietikt arī ar mehānisko sūkni.

Ja ūdeni no spices plānots iegūt arī ziemā, laikus jāpadomā, kā to pasargāt no aizsalšanas. Ja ūdens netiek ņemts regulāri, to ik pa laikam tomēr ir jāizsūknē, lai ūdens. Ziemas salā elektriskais sūknis var aizsalt, tāpēc labāk to novietot apsildāmā vietā, taču ūdens cauruli no spices līdz sūknim vajadzētu ierakt zemē zem grants sasalšanas robežas, kas ir vidēji 1,40 dziļumā. 

Spice var applūst, lai tā nenotiktu, to regulāri ir "jādarbina". Arī tad, ja ūdens nav nepieciešams. Labi ierīkota un ekspluatēta spice kalpos 5 - 15 gadus un ilgāk, taču, ja tiks pieļautas kļūdas, šis laiks var ievērojami samazināties.

Online pieteikums

Kontakti

T. 288 77 009